Przekazujemy 1,5 % z PIT na SP5POT
Dodane przez SQ5PTZ dnia 19 luty 2023 10:21

Jak co roku, rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi. Podatnicy mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W związku z tym zachęcamy naszych członków, sympatyków, znajomych oraz osoby całkowicie niezwiązane z naszą organizacją do przekazywania w/w odpisu na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców.
Aby przekazać odpis dla PZK należy w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego PIT wpisać numer KRS: 0000088401 (cel szczegółowy – OT37).
Dotychczas otrzymane środki były wykorzystane m.in. na zakup urządzeń dla naszego Oddziału i zrzeszonych w nim klubów krótkofalarskich, coroczne finansowanie nagród w krótkofalarskich zawodach „Dzień Dziecka”, organizację otwartych spotkań i pikników, podczas których promowaliśmy nasze ciekawe hobby oraz remont siedziby Oddziału, w której odbywają się spotkania, szkolenia, pokazy i prezentacje.
Dziękujemy za przekazanie jakiejkolwiek kwoty. Dzięki wpłatom z 1,5% podatku nasze Stowarzyszenie będzie mogło się rozwijać i rozszerzać działalność statutową.