English


Jesteśmy też tu.


Aktualna pogoda

Kalendarz

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Propagacja


Licznik odwiedzin

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluby SP

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Metamorfoza siedziby klubu SP5POT

Dzięki przewodnictwu i tytanicznej pracy Piotra SP8WIP i członków Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT zakończyliśmy remont siedziby naszego klubu. Pozwala nam to na częstsze spotkania w klubie.
W poniedziałki - prowadzi spotkania Jakub SP5JK
W soboty - prowadzi Jerzy SQ5JD
W niedzielę - prowadzi Piotr SQ5PTZ
Wszelkie bieżące informacje sprawdzajcie na stronie www.sp5pot.org.pl oraz na FB
zapraszamy odwiedzajcie naszą siedzibę, wpadajcie na spotkania, zobaczycie jak fajnie teraz wygląda siedziba. Teraz można wziąć udział w zawodach i popracować z pod znaku SP5POT w siedzibie klubu, pamiętajcie naszą klubową częstotliwością jest 144.525 MHz.

Historia krótkofalarstwa, Tadeusz Heftman - TPAX 6.XII.1925

W dniu 06.XII nie zapominamy że to tradycyjne mikołajki ale nie sposób nie wspomnieć o słynnym polskim krótkofalowcu, Tadeuszu Heftmanie (ur. 9 maja 1906 w Sosnowcu, zm. 1995 w Wielkiej Brytanii) – inżynier radiotechnik, pionier krótkofalarstwa w Polsce; syn adwokata Józefa Eugeniusza Heftmana oraz Anieli Adeli z Bobowskich.
Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu (matura 1924/25).
Od młodości przejawiał zdolności konstruktorskie – budował odbiorniki i nadajniki radiowe, a jednocześnie nie wykazywał większego zainteresowania nauką. Uczył się początkowo w domu, od 1925 w prywatnym gimnazjum Karola Araszkiewicza w Sosnowcu, od 1920 w Państwowym Gimnazjum im. S. Staszica (obecnie IV LO) w Sosnowcu. We wrześniu 1925 został przyjęty na Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej. Od 1929 studiował na politechnice w Grenoble, tam uzyskał dyplom i tytuł inżyniera elektronika
.

Dalej >>> w Czytaj więcej,


Remont w Praskim Klubie Krótkofalowców SP5POT

Jak już wiecie siedziba naszego klubu przeszła remont i prace są na ukończeniu. Dzięki wielkim staraniom i bardzo dobrej współpracy Zarządu Głównego PZK, Zarządu OT-37 PZK, Zarządu Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT udało się pozyskać z 1% pieniądze na remont.
W siedzibie wykonano nowe wykończenie ścian i pomalowanie, nową instalację elektryczną, nowe oświetlenie, nowe biuro QSL, szczegółowy przegląd instalacji antenowej. Na zewnątrz siedziby naszego klubu został powieszony baner informacyjny o działalności i spotkaniach klubu SP5POT, nad drzwiami wejściowymi do budynku powróciła tablica informująca o siedzibie Oddziału Terenowego 37 Polskiego Związku Krótkofalowców. Za wiele pracy fizycznej, pomysłowości, sprytnego wykonania należą się Koledze Piotrowi SP8WIP wielkie podziękowania, dzięki niemu ściany mają gładź i blask a elektryka działa niezawodnie. Wielkie podziękowanie należy się wszystkim osobom które uczestniczyły w przygotowaniu do remontu, remoncie, sprzątaniu, przygotowaniu i pomocy w wydrukowaniu baneru informacyjnego, tablicy, naklejek, przeglądu anten i innych prac.

Bieżące informacje klubowe

AktualnościDrogie koleżanki i koledzy, Członkowie oraz sympatycy Klubu Krótkofalowców SP5POT na początek chcę przywitać nowych członków naszego klubu oraz pozdrowić dotychczasowych członków, następnie chciałem się podzielić garścią informacji klubowych w związku z remontem i przemianą naszego pomieszczenia klubowego.

Na początek namawiam osoby które by chciały czuć się częścią klubu SP5POT o wysłanie maila na adres SP5POT@op.pl z informacją o chęci wstąpienia w szeregi członków klubu, dostaną informację zwrotną z regulaminem klubu, loginem i hasłem startowym do naszej strony który trzeba sobie zmienić na indywidualny.

Sprawy QSL, powstanie nowy sposób wydawania kart QSL, powstaną przegródki podpisane alfabetycznie znakami oraz znakami okolicznościowymi należącymi do określonego członka klubu.
Powstaną dwa stanowiska radiowe KF i UKF z antenami które przeszły przegląd techniczny, przy dobrym wygospodarowaniu miejsca powstanie miejsce gdzie będzie można lutować i korzystać z urządzeń pomiarowych, a takie posiadamy w klubie, będzie można samodzielnie wykonać swoją pierwszą antenę pod doświadczonym okiem kolegów. Budynek w którym znajduje się nasz klub przeszedł remont i tak będziemy mieli odnowione pomieszczenie klubowe, już posiadamy nową łazienkę oraz pomieszczenie socjalne. Klub zyskał baner informacyjny wyeksponowany na zewnątrz zachęcający do przyjścia i spotkania się z nami.
Spotkania klubowe, dni w których będzie można przyjechać do klubu by się spotkać lub ponadawać z pod znaku SP5POT lub na klubowej 144.525 MHz. Dniami klubowymi będą jak dotąd poniedziałki 18:00 dni gwarne, szkoleniowe, tematyczne oraz nowość, niedzielne spotkania radiowe od godziny 15:00 dla cichszych spotkań by ponadawać w SSB, CW, FM czy FT8.

Częstotliwości klubowe:
144.525 MHz
DMR grupa POT=26051

Mam nadzieję że remont i świeży wygląd klubu wpłynie na frekwencję odwiedzin w klubie, większej ilości członków klubu SP5POT oraz OT-37 jest nadzieja że przełoży się to na ilość i składki pozwalające na dalszy lepszy rozwój naszego klubu.
Składki na 2023 rok, namawiam do zapłacenia składek już teraz, pozwoli to lepiej i efektywniej skonstruować budżet naszego Oddziału. Pamiętajmy też w przyszłym roku o przekazaniu 1% na nasz OT-37.

Z krótkofalarskim 73’
Prezes
Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT
SQ5PTZ Piotr Wiśniewski
144.525MHz

Składki 2023 PZK i Oddziałowe

Info AdminaUWAGA, UWAGA, UWAGA już od teraz można wpłacać składki na 2023 rok. Prośba o niezwłoczne opłacenie składek, pozwoli to na remont siedziby Oddziału i płynność finansową OT-37

Składki PZK
Składka członka zwyczajnego 120,00 zł
Składka ulgowa członka zwyczajnego od 71 roku życia 90,00 zł
Składka ulgowa członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat 30,00 zł
Składka członka nadzwyczajnego SWL 30,00 zł
Składka członka wspomagającego 20,00 zł
Składki oddziałowe OT-37
Składka podstawowa minimum 60,00 zł
Składka ulgowa do 19 roku życia minimum 12,00 zł
Składka ulgowa od 71 roku życia minimum 30,00 zł
Składka rodzinna (dla drugiego i kolejnego członka rodziny) minimum 30,00 zł
Prosimy o wpłacanie składek na konto bankowe OT-37 prowadzone w mBank
49 1140 1010 0000 3533 4800 1023 .
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko, znak oraz okres i rodzaj składki. Brak tych danych uniemożliwia prawidłowe zaksięgowanie wpłat. Składki wpłacone bez wymienionych informacji będą zwracane na konto wpłacającego.

Grażyna SQ5MOV SK

Info AdminaGrażyna SQ5MOV SK
4 maja do Krainy Wiecznych DX-ów odeszła Grażyna Sankiewicz SQ5MOV, wieloletnia członkini Praskiego Oddziału Terenowego PZK i współzałożycielka klubu SP5POT.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 13 maja o godz. 9:05 w Kościele Św. Ignacego Loyoli w Warszawie przy ul. Wóycickiego 14a, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz w Wólce Węglowej.
Edwardowi SP5L składamy szczere wyrazy współczucia.

Regulamin Klubu SP5POT

Info AdminaRegulamin Klubu
§ 1 Postanowienia ogólne
1. Nazwa klubu: Praski Klub Krótkofalowców SP5POT.
2. Znak wywoławczy: SP5POT.
3. Klub działa w ramach i oparciu o statut Polskiego Związku Krótkofalowców.
4. Siedzibą Klubu jest siedziba 37 Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców znajdującą się w Warszawie przy ul. Kordeckiego 66
5. Klub jest organizacją radioamatorów, hobbystów, działających i zainteresowanych wykorzystaniem fal radiowych w sposób przewidziany dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz zgodnie z przepisami dotyczącymi innych ogólnodostępnych pasm radiowych.

Dalej >>> w Czytaj więcej,

Zmiana Władz i organizacji Klubu Krótkofalowców SP5POT

Info AdminaDnia 20.11.2021 po zakończeniu Walnego Zebrania Członków OT-37 odbyło się uroczyste przekazanie władzy kierowania klubem SP5POT z rąk, kolegi Edwarda SP5L w ręce kolegi Piotra SQ5PTZ. Przy okazji każdy członek naszego klubu otrzymał znaczek z logo klubowym. W porozumieniu z dotychczasowym Prezesem i Członkami ustalono że zostanie wprowadzony regulamin klubu który pozwoli nam na uregulowanie spraw dotyczących działalności Klubu SP5POT.
Dziękujemy ustępującemu Prezesowi Klubu który obejmie zaszczytną funkcję Prezesa Honorowego. Wielkie ukłony i podziękowania należą się Edwardowi za założenie, rozkwit i działalność klubu, za jego chęć działania wkład finansowy, materiałowy i wszystkie poranki radiowe na 144.525 MHz. Jego bliskim za cierpliwość w działaniach Edwarda, wszyscy wiemy że to człowiek otwarty, cierpliwy, uczciwy, koleżeński. Edziu, dziękujemy i prosimy o dalszą działalność.
Nowy Prezes kolega Piotr SQ5PTZ, miejmy nadzieję że godnie zastąpi kolegę Edwarda i zaproponuje, zachęci, współorganizuje dalsze działanie klubu. Życzymy mu powodzenia, a członków klubu zapraszamy do zapoznania się z regulaminem klubu oraz do poniedziałkowych spotkań w siedzibie klubu.
P.S
W Klubie spotykamy się w poniedziałki z zachowaniem reżimu sanitarnego zalecanego przez służby sanitarne.
73' Rada Klubowa Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT

SN600MM

AktualnościKoleżanki i Koledzy, sympatycy klubu SP5POT ruszamy z łącznościami z pod znaku okolicznościowego SN600MM dzięki któremu będziemy promować 600 lecie powstania miasta Mińsk Mazowiecki. Inicjatorem i koordynatorem całej akcji jest kolega Michał SP5OSP, gratulujemy pomysłu. Szczegóły akcji wkrótce podrzuci nam Michał SP5OSP.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,366,877 Unikalnych wizyt