English


Jesteśmy też tu.


Aktualna pogoda

Kalendarz

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Propagacja


Licznik odwiedzin

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

12.07.2021 14:56
W dniu 12.07.2021 klub otwarty od 18:00 zapraszamy Wink

29.06.2021 20:55
Edziu, robię dziś dla SP5POT 3 X Grin

21.06.2021 09:44
W dniu 21.06.2021 klub otwarty od 18:00 zapraszamy. Wink

01.06.2021 19:12
Witam klubowiczów, dziś jak co wtorek zapraszam do łączności 2021 http://hf.radom.pl
/

25.05.2021 17:39
6m na FT8 szaleje, dawno tak nie było, trzaskajcie QSO. Wink

25.05.2021 17:38
Zachęcam do udziału w dzisiejszym spotkaniu wtorkowym. mamy szanse być klubem najwyżej notowanym w Akcji 2021 http://hf.radom.pl
/

27.04.2021 18:57
Członkowie i Sympatycy pokażmy swoją obecność. WTOREK 27 KWIETNIA 2021 AKCJA DYPLOMOWA 2021 http://hf.radom.pl

08.04.2021 09:56
1 szczepienie na Covid 19 zaliczone wczoraj. Pozdrawiam i zachęcam do szczepienia. Grin

16.11.2020 11:43
Czołem! Czasy mamy takie a nie inne więc wznawiamy spotkania online Smile Zapraszamy dziś od 18:00 w górę na zoom: https://discovery.
zoom.us/j/92688917
666?pwd=Z1c4ckRUbz
AxeitHcHB2VFhQS0Ev
UT09

09.11.2020 19:06
https://discovery.
zoom.us/j/97837936
017?pwd=UWNqYjlHYX
JHWXRlQlp6bXpjU2ho
QT09 Zapraszamy do spotkania online

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluby SP

Powitanie

Witaj na stronie Południowo Praskiego Klubu Krótkofalowców
SP 5 POT
Spotkania klubowe w Oddziale Terenowym 37
Warszawa, ul. Kordeckiego 66
Poniedziałki od godz. 18

Wakacyjne spotkanie na 80m

ZapraszająTrwają wakacje, nie jedna, nie jeden z nas wyjechał na urlopowy wypoczynek, większość z nas zawsze zabiera jakąś radiostację i anteny ze sobą. Eksperymentalnie zapraszamy do łączności wakacyjnej w najbliższy poniedziałek 26.07.2021od 18:00 czasu lokalnego na 80m 3.710 MHz +-QRM. Radiowy, wakacyjny, poniedziałek SP5POT
zapraszamy.

SN600MM

AktualnościKoleżanki i Koledzy, sympatycy klubu SP5POT ruszamy z łącznościami z pod znaku okolicznościowego SN600MM dzięki któremu będziemy promować 600 lecie powstania miasta Mińsk Mazowiecki. Inicjatorem i koordynatorem całej akcji jest kolega Michał SP5OSP, gratulujemy pomysłu. Szczegóły akcji wkrótce podrzuci nam Michał SP5OSP.

SN0HQ 2021 gorąco zachęcamy do udziału

Ludzie pisząW najbliższy weekend (od soboty 12.00 UTC do niedzieli 11.59 UTC) rozegrane zostaną coroczne zawody IARU HF Championship.
W zawodach tych wystartuje jak zwykle reprezentacja narodowa Polskiego Związku Krótkofalowców - Zespół SN0HQ. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w zawodach i nawiązania jak największej ilości QSO. W ubiegłym roku stacje SN0HQ zajęły 3 miejsce na świecie w bardzo silnej konkurencji i liczymy na to, że nam pomożecie powtórzyć ubiegłoroczny sukces.
Stacje, które nawiążą po 12 QSO otrzymają białe koszulki Worked SN0HQ 2021, okolicznościowe dyplomy i będą uczestniczyły w losowaniu cennych nagród.
Należy pamiętać o wysłaniu do organizatora logu w terminie 5 dni od zakończenia zawodów.
Stacje główne i rezerwowe SN0HQ są już w pełnej gotowości i czekają na QSO z Wami.
Powtórzmy wynik z roku 2005, kiedy to stacje SP nawiązały ponad 8000 QSO ze stacjami SN0HQ. Czekamy na wasze zawołania.
Do usłyszenia w zawodach.

http://sn0hq.org.pl

Mapka:

http://sn0hq.org.pl/mapa.php
Częstotliwości:

http://sn0hq.org.pl/dxcluster.php
73! Włodek SP6EQZ

Kapitan SN0HQ

Poniedziałkowe spotkania klubowe

Info AdminaSerdecznie zapraszamy na spotkania w siedzibie klubu w poniedziałki od 18:00.
Pandemia powoli ustępuje, lato przyszło, upał dokucza a my powoli rozpoczynamy spotkania klubowe, jeśli chcesz się spotkać, porozmawiać o tematach krótkofalarskich, zrobić łączność to widzimy się w poniedziałki.
73'

Zdalny kurs krótkofalarski

KomunikatyWitam serdecznie, jak podaje ostatni komunikat PZK NR 24/2021 z dnia 16 czerwca 2021 r. o szkoleniu krótkofalarskim, członkowie naszego klubu SP5POT zgłosiliśmy się do pomocy przyszłym adeptom naszego hobby a i może członkom naszego klubu. Poniżej treść komunikatu

Zawody Dzień Dziecka - 2021

ZapraszająJuż niedługo dzień naszych najmłodszych nasłuchowców i krótkofalowców. Dzień dziecka jest wielkim świętem naszych dzieci, w związku z tym już 01-06-2021 odbędą się Zawody Dzień Dziecka 2021
W imieniu Radioreaktywacji zapraszam naszych członków i sympatyków do udziału w zawodach. Udostępnijmy tego dnia nasze radiostacje najmłodszym, jak podaje regulamin zawodów
"Zawody Krótkofalarskie Dzień Dziecka są rywalizacją ogólnopolską o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeniem aktywującym starszych krótkofalowców. Celem zawodów jest wzmożenie aktywności najmłodszych krótkofalowców na pasmach KF, podnoszenie ich umiejętności operatorskich i rozwijanie wiedzy technicznej o urządzeniach radiowych i propagacji fal radiowych."
Zapraszamy na stronę zawodów
https://dd.reaktywacja.org.pl/

Rezygnacja naszego kolegi

KomunikatyZ przykrością umieszczamy oświadczenie Koordynatora MASR gdzie wielu członków naszego klubu jest członkami MASR, ale po ostatnich szwindlach PZK wcale się nie dziwię krótkofalowcowi który kilka lat życia i własnych pieniędzy włożył w działania MASR. Rezygnacja z funkcji koordynatora MASR - sprzeciw wobec działania PZK
Moi drodzy, jak wiecie znaczna część realnie działających sieci SP EMCOM PZK (Małopolska, Podkarpacie, Jastrzębie-Śląsk, Wielkopolska, Dolny Śląsk, Mazowsze)
nie godzą się na obecne postępowanie PZK. To ponad 50% składu osobowego SP EMCOM PZK. To pokazuje, że mamy wspólne wartości i stawiamy na transparentność i poszanowanie członków organizacji. W świetle robienia z MASR kozła ofiarnego przez prezesa PZK za ujawnienie nagannych praktyk przy współpracy z WOT oraz całkowitego braku wzięcia przez PZK odpowiedzialności za zaakceptowane przez PZK postępowanie SP7WME, a także całkowitej niezdolność władz PZK do powiedzenia "przepraszam" (vide komunikat 19). Informuję Was, że z dniem dzisiejszym składam rezygnację z pełnienia funkcji koordynatora SP5MASR. Jest to mój osobisty protest przeciwko zwyczajom panującym w PZK. Pragnę też poinformować Was, że w kwestii współpracy PZK z WOT:
1. Nikt nie konsultował z SP EMCOM porozumienia z WOT vel notatki sporządzonej w imieniu SP EMCOM PZK przez SP7WME przy pełnej zgodzie PZK. Przynajmniej nikt nie przyznaje się do takiej konsultacji.
2. p.o. SP EMCOM nie udzielił kol. WME żadnych pełnomocnictw / zgody na powoływanie się na SP EMCOM PZK. Poinformował nas o tym na dedykowanej grupie mailowej SP EMCOM.
3. Prezes PZK w pełni świadomości zaakceptował dokument podpisany przez SP7WME, wiedząc, że nie jest on Prezesem SP EMCOM i nikt z SP EMCOM nie konsultował porozumienia z WOT.
4. SP7WME nie posiadał pisemnego upoważnienia do podpisywania porozumień, notatek itp. Jego jedyne, pisemne upoważnienie pozwala li tylko na prowadzenie rozmów. Zostało ono udostępnione przez SP2JMR. Żałosna próba zalegalizowania przez PZK samowoli kol. WME jest kolejnym przykładem oderwania władz PZK od realiów i pozostawania mentalnie w czasach PRL.
5. SP7WME nie jest koordynatorem łączności SP EMCOM (czyli prezesem) i podawanie się za niego uważam za celowe wprowadzanie w błąd WOT.
6. Jako członek PZK nie godzę się, aby PZK nie konsultowało ze swoimi członkami planów - de facto- militaryzacji.
7. Nie widzę sensu w dalszej współpracy z PZK i SP EMCOM PZK. Po ponad 20 latach patrzenia na powtarzające się wybryki PZK straciłem wiarę, że ta organizacja wyjdzie z epoki późnego Gierka.
8. Jako koordynator, członek PZK odmawiamy dalszego tłumaczenia się przed członkami Klubu SP5MASR za postępowanie PZK.
9. Nie będę też już nikogo powstrzymywał przed informowaniem odpowiednich władz o działaniach Związku budzących wątpliwości prawne. Przez 6 lat kierowania MASR musiałem to robić wielokrotnie.
10. Z końcem roku 2021 rezygnuję z członkostwa w PZK. Możliwość wysyłania i odbierania kart QSL przestała być dla mnie wartością mogącą przysłonić panujące w PZK zwyczaje. Nie będę swoim nazwiskiem firmował PZK i panujących tam: dziwnych interesów, braku transparentności, ignorancji, bezczelności i całkowitego braku poszanowania reguł i członków. Są, szanowne KC PZK rzeczy zwane zasadami i jest coś co nazywa się kręgosłupem moralnym. Wasz kręgosłup jest chory na skoliozę i nie chcecie się poddać leczeniu.
11. Na ręce Zarządu SP EMCOM PZK chcę wnieść wniosek o zastosowanie par 19/ Rozdział III regulaminu SP EMCOM PZK i wykluczenie z jego struktur kol. SP7WME.
Wygraliście, Towarzysze ! Radujcie się. Macie już jednego mniej, który patrzył Wam na ręce. EBM nie będzie już was nękał i stawał na drodze do korzyści płynących z wojskowej piersi. Nie chcę kierować siecią działającą na korzyść PZK, bo PZK nie działa na korzyść Emcomu i znacznej części krótkofalowców w Polsce. Dobrze wiemy ile dobrego PR przyniósł MASR dla PZK. Przy tym wszystkim prezes PZK w swoim oświadczeniu starał się zrobić z nas kozła ofiarnego, bo mieliśmy czelność przeciwstawić się patologii. Nie będę dalej działał na rzecz PZK i jego promocji. NAMAWIAM TEŻ INNYCH DO ZAPRZESTANIA I ODEJŚCIA Z PZK. Tylko odpływ finansów i członków sprawi, że PZKowscy towarzysze odkryją, że im dawno wyniesiono sztandar. Bawcie się, PZKowscy towarzysze sami. Róbcie sobie zjazdy, rąsie, klapy, buźki i medale oraz interesy z WOT. Dalej wyzywajcie tych, którzy odkrywają przed publiką wasze błędy jako "wrogów Polski" z "pejsbuka" i "Warszafki" (cytując jednego z działaczy wypowiadającego się o MASR po ujawnieniu przez nas nieprawidłowości).
Do PZK wstąpię ponownie jeśli zajdą w nim znaczne zmiany jakościowe.
Wszystkim członkom MASR dziękuję za wszystkie lata wspólnego działania. Osiągnęliśmy bardzo wiele i często robiliśmy rzeczy unikatowe w skali kraju. To wasza zasługa. Jesteście wspaniali i polskie krótkofalarstwo żyje dzięki takim ludziom jak wy. Tak samo dziękuję aktywnym sieciom EMCOM na terenie kraju, z którymi przez lata działaliśmy i osobiście dziękuję Michałowi SP9XWM i Maćkowi SP9MRN (chociaż nie jest w emcomie 😉 ) za wiele cenny rad i wiele pomocy. Z wieloma z was miałem ostre wymiany poglądów, ale dochodziliśmy do ładu i sensownego działania. Zrobiliśmy razem wiele udanych ćwiczeń i akcji. Dawaliście mi sporo motywacji. Dziękuję za to. Nie znikam z eteru 😉 Nadal będę członkiem MASR i nadal, w miarę możliwości, będę aktywny w działaniach EMCOM, ale już nie ze sztandarem PZK w dłoniach.
Na moją decyzję ma też wpływ sytuacja rodzinna i zmniejszenie się wolnego czasu na zaangażowanie godne koordynatora.
Teraz chyba pora na wybory. Może też i pora na całkowite odejście z PZK i stworzenie niezależnej organizacji? Są wśród nas ludzie ogarnięci w tych tematach.
Pozdrawiam Już zwykły członek SP5MASR
Maciek SQ5EBM
Jednocześnie, publicznie, proszę kol. SP2JMR i SP9HQJ o wykreślenie mojego pełnomocnictwa z akt PZK.

Egzaminy, rozmowy w UKE

KomunikatyWarszawa, 2021.05.11
Informacja po spotkaniu z Prezesem UKE w sprawie egzaminów na świadectwa operatorów urządzeń radiowych
W dniu 11.05 odbyło się ponad dwugodzinne spotkanie online z wiceprezesem UKE, Panem Krzysztofem Dylem, wicedyrektorką Departamentu Częstotliwości, Panią Wiolettą Pilipiec i naczelnikiem Wydziału Radiokomunikacji Morskiej, Lotniczej i Amatorskiej, Panem Markiem Otrębą, w sprawie egzaminów na świadectwa operatorów urządzeń radiowych. W spotkaniu z ramienia PZK wziął udział Mariusz Busiło SP5ITI, wiceprezes PZK. Na spotkaniu byli także przedstawiciele innych organizacji krótkofalarskich.
Celami PZK, przedstawionymi na spotkaniu jest:
w pierwszej kolejności wsparcie Prezesa UKE w niezwłocznym uruchomieniu egzaminów, na podstawie obowiązujących przepisów, najlepiej przed wakacjami,
udział w pracach nad docelowym modelem sposobu egzaminowania, w tym współpraca nad aktualizacją bazy pytań, modyfikacją przepisów i wprowadzeniem platformy egzaminowania zdalnego.
W ramach punktu pierwszego, PZK zadeklarowało chęć niezwłocznego zawarcia z Prezesem UKE porozumienia, w którym uregulowano by zasady kierowania społecznych egzaminatorów do Komisji powoływanej przez Prezesa UKE, sposobu organizacji sesji i sesji dodatkowych oraz kierowania i wyboru egzaminatorów na konkretne sesje egzaminacyjne, a także współpracy nad aktualizacją bazy pytań.
Przedstawiona koncepcja, rekomendowania osób do Komisji egzaminacyjnej, jako sposobu do szybkiego uruchomienia egzaminów znalazła wsparcie pozostałych organizacji krótkofalarskich obecnych na spotkaniu. Uznano, że to dobry sposób weryfikacji zdolności środowiska do współdziałania w organizacji egzaminów, a doświadczenie zdobyte po obu stronach powinno być wykorzystane przy budowaniu systemu docelowego.
Ważną kwestią otwartą pozostały kryteria wyboru społecznych egzaminatorów, którzy zgodnie z przepisami muszą spełnić wymagania w zakresie niezbędnych: wiedzy i umiejętności, a także nadzoru nad egzaminatorami przez organizacje kierujące danych egzaminatorów społecznych.
Pan Marek Otręba zaprosił do aktualizacji bazy pytań, zalecając oparcie ich na sylabusie CEPT.
PZK deklaruje, że może przedstawić Prezesowi UKE propozycję takiego porozumienia najdalej do poniedziałku, 17 maja, tak aby było możliwe zawarcie go jeszcze w maju. PZK zadeklarowała, że nie widzi przeszkód, aby ten projekt stanowił podstawę do zawarcia porozumień Prezesa UKE z innymi organizacjami.
Informację sporządził:
Mariusz Busiło SP5ITI
Wiceprezes PZK

Zaproszenie "Akcja Dyplomowa 2021"

ZapraszająJak co tydzień w każdy wtorek zachęcamy do udziału w "Akcji Dyplomowej 2021" organizowana przez Radomską Grupę Radiową.
Szczegóły na stronie
http://hf.radom.pl/
Jak pokazuje statystyka nasz klub na swoim koncie ma zapisane 26 punktów, większość dzięki koledze SP5L Edziowi. Pokażmy dziś w akcji na co nas stać, do usłyszenia już o 20:30 jak w każdy wtorek.
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,875,084 Unikalnych wizyt