English


Jesteśmy też tu.


Aktualna pogoda

Kalendarz

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Propagacja


Licznik odwiedzin

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

07.11.2022 12:59
W dniu 07.11.2022 klub otwarty od 18:00 serdecznie zapraszamy. Smile

04.11.2022 09:20
To już jutro, 05.11.2022 spotykamy się na Źródłach Królewskich 2022 godzina 10:00 jako liczny klub SP5POT Grin Grin Grin

05.09.2022 14:10
W dniu 05.09.2022 klub otwarty od 18:00 zapraszamy Smile

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluby SP

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Powitanie

Witaj na stronie Praskiego Klubu Krótkofalowców
SP5POT
Spotkania klubowe w Oddziale Terenowym 37
Warszawa, ul. Kordeckiego 66
Poniedziałki od godz. 18:00

Remont w Praskim Klubie Krótkofalowców SP5POT

Jak już wiecie siedziba naszego klubu przeszła remont i prace są na ukończeniu. Dzięki wielkim staraniom i bardzo dobrej współpracy Zarządu Głównego PZK, Zarządu OT-37 PZK, Zarządu Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT udało się pozyskać z 1% pieniądze na remont.
W siedzibie wykonano nowe wykończenie ścian i pomalowanie, nową instalację elektryczną, nowe oświetlenie, nowe biuro QSL, szczegółowy przegląd instalacji antenowej. Na zewnątrz siedziby naszego klubu został powieszony baner informacyjny o działalności i spotkaniach klubu SP5POT, nad drzwiami wejściowymi do budynku powróciła tablica informująca o siedzibie Oddziału Terenowego 37 Polskiego Związku Krótkofalowców. Za wiele pracy fizycznej, pomysłowości, sprytnego wykonania należą się Koledze Piotrowi SP8WIP wielkie podziękowania, dzięki niemu ściany mają gładź i blask a elektryka działa niezawodnie. Wielkie podziękowanie należy się wszystkim osobom które uczestniczyły w przygotowaniu do remontu, remoncie, sprzątaniu, przygotowaniu i pomocy w wydrukowaniu baneru informacyjnego, tablicy, naklejek, przeglądu anten i innych prac.
To wszystko pokazuje że jak ludzie bardzo czegoś chcą, to potrafią wspólnie to zrobić. Pokazuje to też zgranie środowiska krótkofalowców zintegrowanych w OT-37 i SP5POT, miejmy nadzieję że pójdziemy za ciosem i przyszły rok 2023 pozwoli rozwinąć działalność krótkofalarską na poziomy współpracy z innymi środowiskami społecznymi, władzami. Damy przykład pozytywnych działań krótkofalowców, nasłuchowców i sympatyków, że będzie okazja do wspólnych spotkań w siedzibie klubu jak i w plenerze. Wiele pracy będzie czekało QSL Managera bo kart miejmy nadzieję będziemy wysyłali dużo, miejmy nadzieję i róbmy wszystko by składki były opłacane na czas, namawiajmy nie zdecydowanych do wstąpienia w szeregi krótkofalarskiego świata i bycia członkami klubu SP5POT. Spróbujmy wspomagać działalność naszego klubu nie tylko finansowo ale również materialnie, jeżeli możesz podaruj lutownicę, miernik, cynę, jeżeli masz zbędne wtyki lub gniazda antenowe to przynieś do klubu i się nimi podziel. Jeżeli masz pomysł, schemat na urządzenie radiowe to podziel się z innymi. Pomaganie sobie nawzajem i poświęcenie szczególnej uwagi nowym osobom w naszym środowisku pozwala na zacieśnianie przyjaźni, współpracy i daje komfort i zadowolenie przebywania z super osobami.
Jeśli zachowamy zapał, koleżeńską, tolerancyjną i wyrozumiałą atmosferę spotkań klubowych to wiele koleżanek i kolegów do nas dołączy.

Do usłyszenia na 144.525MHz i na DMR POT=26051TG

Zapraszamy do galerii:
http://www.sp5pot.org.pl/photogallery.php

Walne Zebranie Warszawskiego OT PZK (OT25)

OT-PZKW dniu 19 listopada 2022 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców, na którym wybrano Zarząd oraz Oddziałową Komisję Rewizyjną.

Skład Zarządu WOT PZK
Jerzy Szawarski SP5SSB - prezes
Jacek Andrzej Matykiewicz SP5TA - vice prezes
Wanda Jakubowska SP7IWA - skarbnik
Zenon Kaczorek SP5CNG - sekretarz
Jarosław Wcisły SP5DBW - członek


Serdecznie gratulujemy wyboru oraz życzymy sukcesów w działaniach krótkofalarskich dla Władz OT-25

Zarząd i Członkowie Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT

Bieżące informacje klubowe

AktualnościDrogie koleżanki i koledzy, Członkowie oraz sympatycy Klubu Krótkofalowców SP5POT na początek chcę przywitać nowych członków naszego klubu oraz pozdrowić dotychczasowych członków, następnie chciałem się podzielić garścią informacji klubowych w związku z remontem i przemianą naszego pomieszczenia klubowego.

Na początek namawiam osoby które by chciały czuć się częścią klubu SP5POT o wysłanie maila na adres SP5POT@op.pl z informacją o chęci wstąpienia w szeregi członków klubu, dostaną informację zwrotną z regulaminem klubu, loginem i hasłem startowym do naszej strony który trzeba sobie zmienić na indywidualny.

Sprawy QSL, powstanie nowy sposób wydawania kart QSL, powstaną przegródki podpisane alfabetycznie znakami oraz znakami okolicznościowymi należącymi do określonego członka klubu.
Powstaną dwa stanowiska radiowe KF i UKF z antenami które przeszły przegląd techniczny, przy dobrym wygospodarowaniu miejsca powstanie miejsce gdzie będzie można lutować i korzystać z urządzeń pomiarowych, a takie posiadamy w klubie, będzie można samodzielnie wykonać swoją pierwszą antenę pod doświadczonym okiem kolegów. Budynek w którym znajduje się nasz klub przeszedł remont i tak będziemy mieli odnowione pomieszczenie klubowe, już posiadamy nową łazienkę oraz pomieszczenie socjalne. Klub zyskał baner informacyjny wyeksponowany na zewnątrz zachęcający do przyjścia i spotkania się z nami.
Spotkania klubowe, dni w których będzie można przyjechać do klubu by się spotkać lub ponadawać z pod znaku SP5POT lub na klubowej 144.525 MHz. Dniami klubowymi będą jak dotąd poniedziałki 18:00 dni gwarne, szkoleniowe, tematyczne oraz nowość, niedzielne spotkania radiowe od godziny 15:00 dla cichszych spotkań by ponadawać w SSB, CW, FM czy FT8.

Częstotliwości klubowe:
144.525 MHz
DMR grupa POT=26051

Mam nadzieję że remont i świeży wygląd klubu wpłynie na frekwencję odwiedzin w klubie, większej ilości członków klubu SP5POT oraz OT-37 jest nadzieja że przełoży się to na ilość i składki pozwalające na dalszy lepszy rozwój naszego klubu.
Składki na 2023 rok, namawiam do zapłacenia składek już teraz, pozwoli to lepiej i efektywniej skonstruować budżet naszego Oddziału. Pamiętajmy też w przyszłym roku o przekazaniu 1% na nasz OT-37.

Z krótkofalarskim 73’
Prezes
Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT
SQ5PTZ Piotr Wiśniewski
144.525MHz

Składki 2023 PZK i Oddziałowe

Info AdminaUWAGA, UWAGA, UWAGA już od teraz można wpłacać składki na 2023 rok. Prośba o niezwłoczne opłacenie składek, pozwoli to na remont siedziby Oddziału i płynność finansową OT-37

Składki PZK
Składka członka zwyczajnego 120,00 zł
Składka ulgowa członka zwyczajnego od 71 roku życia 90,00 zł
Składka ulgowa członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat 30,00 zł
Składka członka nadzwyczajnego SWL 30,00 zł
Składka członka wspomagającego 20,00 zł
Składki oddziałowe OT-37
Składka podstawowa minimum 60,00 zł
Składka ulgowa do 19 roku życia minimum 12,00 zł
Składka ulgowa od 71 roku życia minimum 30,00 zł
Składka rodzinna (dla drugiego i kolejnego członka rodziny) minimum 30,00 zł
Prosimy o wpłacanie składek na konto bankowe OT-37 prowadzone w mBank
49 1140 1010 0000 3533 4800 1023 .
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko, znak oraz okres i rodzaj składki. Brak tych danych uniemożliwia prawidłowe zaksięgowanie wpłat. Składki wpłacone bez wymienionych informacji będą zwracane na konto wpłacającego.

Komunikatory klubowe

Info AdminaKlub SP5POT idąc z postępem otworzył dla członków i sympatyków platformę komunikacyjną Discord serdecznie zapraszamy
https://discord.gg/kC8wyUxc

Grażyna SQ5MOV SK

Info AdminaGrażyna SQ5MOV SK
4 maja do Krainy Wiecznych DX-ów odeszła Grażyna Sankiewicz SQ5MOV, wieloletnia członkini Praskiego Oddziału Terenowego PZK i klubu SP5POT.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 13 maja o godz. 9:05 w Kościele Św. Ignacego Loyoli w Warszawie przy ul. Wóycickiego 14a, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz w Wólce Węglowej.
Edwardowi SP5L składamy szczere wyrazy współczucia.

Zaproszenie "Akcja Dyplomowa 2022"

Ludzie piszą Cq cq jutro kolejny dzień Łączności Przez Polskę organizowany przez Radomska Grupę Radiowa. W zeszłym tygodniu udało się nam przeprowadzić testy i wyszło to całkiem nieźle. Zapraszam jutro chętnych na Meeting C4FM na częstotliwości 145.375 po części oficjalnej Akcji Dyplomowej na godz. 22:00. Oczywiście bez zobowiązań to ma być czysta przyjemność dla nas wszystkich więc Serdecznie zapraszam na pogaduchy i wymianę doświadczeń. Pozdrawiam 73 Andrzej SQ5BLC

Regulamin Klubu SP5POT

Info AdminaRegulamin Klubu
§ 1 Postanowienia ogólne
1. Nazwa klubu: Praski Klub Krótkofalowców SP5POT.
2. Znak wywoławczy: SP5POT.
3. Klub działa w ramach i oparciu o statut Polskiego Związku Krótkofalowców.
4. Siedzibą Klubu jest siedziba 37 Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców znajdującą się w Warszawie przy ul. Kordeckiego 66
5. Klub jest organizacją radioamatorów, hobbystów, działających i zainteresowanych wykorzystaniem fal radiowych w sposób przewidziany dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz zgodnie z przepisami dotyczącymi innych ogólnodostępnych pasm radiowych.
6. Klub używa znaków, symboli, logo i nazwy klubu w formie ustalonej przez Zarząd Klubu załącznik nr 1.
7. Klub opiera swą działalność na społecznej pracy swoich członków.
8. Działalnością Klubu kierują: Rada Klubu składająca się z Prezesa i Operatorów stacji klubowej, zwanym dalej Radą Klubu. Członkowie Rady Klubu muszą być członkami Polskiego Związku krótkofalowców. Rada Klubu wybierana jest co 5 lat.
9. Rada Klubu ze swojego grona wybiera Prezesa Klubu odpowiedzialnego za reprezentowanie Klubu na zewnątrz.
10. Działalność Klubu opiera się na dobrowolnej aktywności społecznej, prowadzonej dla realizacji określonych w §2 założeń i celów.
§ 2 Cele działalności
1. Integrowanie środowisk radiowych.
2. Aktywna praca operatorska na pasmach amatorskich oraz praca w zawodach krajowych i międzynarodowych pod przyznanym znakiem wywoławczym.
3. Propagowanie w kontaktach radiowych i osobistych m. st. Warszawy oraz województwa Mazowieckiego.
4. Wymiana kart QSL.
5. Wymiana doświadczeń i informacji w pracy na pasmach amatorskich i pozostałych częstotliwościach ogólnodostępnych.
6. Klub realizuje swoje cele przez:
a) Zrzeszenie osób fizycznych zainteresowanych pracą na pasmach radiowych.
b) Organizację i prowadzenie szkoleń, wykładów, okolicznościowych imprez z zakresu pracy i tematyki radiowej.
c) Reprezentowanie i obronę interesów członków Klubu wobec władz i innych organizacji.
d) Współpracę z klubami, organizacjami i stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi o podobnych celach i zainteresowaniach.
e) Instalowanie i obsługę amatorskich urządzeń radiowych.
f) Współdziałanie z organizacjami administracji Lokalnej i Państwowej w zakresie szkolenia i promocji krótkofalarstwa
g) Inne formy aktywności zaproponowane przez Członków Klubu i zaaprobowane przez Radę Klubu
§ 3 Struktura Klubu SP5POT
Klub zrzesza członków:
a) Zwyczajnych,
b) Wspierających,
c) Honorowych,
1. Członek Zwyczajny: osoba wyrażająca chęć przystąpienia do Klubu zaakceptowana przez Radę Klubu; spośród członków zwyczajnych posiadających Świadectwo Operatora Urządzeń Radiowych w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej Rada Klubu powołuje Operatorów upoważnionych do samodzielnej pracy spod znaku klubowego.
2. Członek Wspierający: osoba fizyczna lub prawna wyrażająca chęć wspierania działalności Klubu.
3. Członek Honorowy: osoba zasłużona dla działalności i rozwoju Klubu.
§ 4 Członek Klubu ma prawo
1. Uczestniczyć w spotkaniach wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez Klub.
2. Korzystać z dorobku wspólnego, z urządzeń znajdujących się na wyposażeniu Klubu
3. Uzyskiwać informację i wiedzę operatorską i techniczną od innych członków Klubu, oraz dzielić się taką wiedzą z innymi.
4. Zgłaszać i realizować wszelkie inicjatywy mające związek z działalnością Klubu.
5. Nosić barwy klubowe w postaci emblematu lub ubioru.
§ 5 Majątek Klubu
1. Majątek Klubu mogą stanowić środki trwałe przekazane przez Członków Klubu oraz Darczyńców na podstawie umowy darowizny.
2. Majątek Klubu może służyć jedynie do realizacji celów regulaminowych.
3. Majątek Klubu może być dysponowany decyzją Rady Klubu.
4. Majątek Klubu stanowi własność członków zwyczajnych Klubu i w przypadku rozwiązania Klubu podzielony zostanie po równo na każdego członka zwyczajnego Klubu bez względu na okres przynależności czy też pełnioną funkcję.
5. Nie stanowią majątku Klubu nieruchomości lub ruchomości będące własnością członków Klubu lub osób trzecich użyczone czasowo na potrzeby działalności Klubu.
§ 6 Praca radiostacji klubowej
1. Pracując na radiostacji klubowej używa się znaku wywoławczego SP5POT lub przyznanego okresowo innego okolicznościowego znaku wywoławczego.
2. Częstotliwość Klubu SP5POT 144.525 MHz
3. Na radiostacji klubowej mogą pracować
a) Samodzielnie
- operatorzy odpowiedzialni radiostacji klubowej
- pełnoletni członkowie Klubu posiadający pozwolenie radiowe
b) W obecności i pod nadzorem Operatora Odpowiedzialnego:
- pozostali członkowie Klubu
- wszyscy chętni, uprzednio przeszkoleni w zakresie prowadzenia amatorskiej łączności radiowej.
§ 7 Przypadki szczególne, skreślenie z listy członków.
Członek Klubu zostanie skreślony z listy członków w przypadku:
1. Rozpowszechniania treści szkodzących wizerunkowi Klubu lub jego członków.
2. Naruszenia ogólnie przyjętych zasad dobrego współżycia.
3. Nieusprawiedliwionego braku kontaktu z Klubem w okresie roku kalendarzowego.
4. Nieetycznego zachowania na pasmach
5. Rezygnacji z członkostwa w Klubie złożonego na piśmie lub drogą elektroniczną.
Decyzję o skreśleniu z listy klubowej podejmuje Rada Klubu w trybie uchwały.

Zmiana Władz i organizacji Klubu Krótkofalowców SP5POT

Info AdminaDnia 20.11.2021 po zakończeniu Walnego Zebrania Członków OT-37 odbyło się uroczyste przekazanie władzy kierowania klubem SP5POT z rąk, kolegi Edwarda SP5L w ręce kolegi Piotra SQ5PTZ. Przy okazji każdy członek naszego klubu otrzymał znaczek z logo klubowym. W porozumieniu z dotychczasowym Prezesem i Członkami ustalono że zostanie wprowadzony regulamin klubu który pozwoli nam na uregulowanie spraw dotyczących działalności Klubu SP5POT.
Dziękujemy ustępującemu Prezesowi Klubu który obejmie zaszczytną funkcję Prezesa Honorowego. Wielkie ukłony i podziękowania należą się Edwardowi za założenie, rozkwit i działalność klubu, za jego chęć działania wkład finansowy, materiałowy i wszystkie poranki radiowe na 144.525 MHz. Jego bliskim za cierpliwość w działaniach Edwarda, wszyscy wiemy że to człowiek otwarty, cierpliwy, uczciwy, koleżeński. Edziu, dziękujemy i prosimy o dalszą działalność.
Nowy Prezes kolega Piotr SQ5PTZ, miejmy nadzieję że godnie zastąpi kolegę Edwarda i zaproponuje, zachęci, współorganizuje dalsze działanie klubu. Życzymy mu powodzenia, a członków klubu zapraszamy do zapoznania się z regulaminem klubu oraz do poniedziałkowych spotkań w siedzibie klubu.
P.S
W Klubie spotykamy się w poniedziałki z zachowaniem reżimu sanitarnego zalecanego przez służby sanitarne.
73' Rada Klubowa Praskiego Klubu Krótkofalowców SP5POT
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,179,135 Unikalnych wizyt