English


Jesteśmy też tu.


Aktualna pogoda

Kalendarz

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Propagacja


Licznik odwiedzin

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27.04.2021 18:57
Członkowie i Sympatycy pokażmy swoją obecność. WTOREK 27 KWIETNIA 2021 AKCJA DYPLOMOWA 2021 http://hf.radom.pl

08.04.2021 09:56
1 szczepienie na Covid 19 zaliczone wczoraj. Pozdrawiam i zachęcam do szczepienia. Grin

16.11.2020 11:43
Czołem! Czasy mamy takie a nie inne więc wznawiamy spotkania online Smile Zapraszamy dziś od 18:00 w górę na zoom: https://discovery.
zoom.us/j/92688917
666?pwd=Z1c4ckRUbz
AxeitHcHB2VFhQS0Ev
UT09

09.11.2020 19:06
https://discovery.
zoom.us/j/97837936
017?pwd=UWNqYjlHYX
JHWXRlQlp6bXpjU2ho
QT09 Zapraszamy do spotkania online

05.10.2020 06:56
W dniu 05.10.2020 Klub będzie otwarty od godziny 17:00 zapraszamy Smile

10.08.2020 14:36
W dniu 10.08.2020 Klub będzie otwarty od godziny 17:00 zapraszamy Smile

15.06.2020 11:02
W dniu 15.06.2020 klub będzie otwarty od 17:00 serdecznie zapraszamy, 144.525 MHz

01.06.2020 15:07
Klub w dniu 01.06.2020 będzie czynny od 17:00 Smile

16.03.2020 13:07
Uwaga! uwaga! uwaga! W związku z panującą epidemią i odwołaniem wszelkich spotkań w dniu dzisiejszym 16.03.2020 zapraszam na radiowe spotkanie klubowe SP5POT na częstotliwości 144.525 MHz

12.03.2020 13:30
Od najbliższego poniedziałku w związku z panującym wirusem spotkania klubowe nie będą się odbywały do odwołania.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluby SP

Powitanie

Witaj na stronie Południowo Praskiego Klubu Krótkofalowców
SP 5 POT
Spotkania klubowe w Oddziale Terenowym 37
Warszawa, ul. Kordeckiego 66
Poniedziałki od godz. 18

Rezygnacja naszego kolegi

KomunikatyZ przykrością umieszczamy oświadczenie Koordynatora MASR gdzie wielu członków naszego klubu jest członkami MASR, ale po ostatnich szwindlach PZK wcale się nie dziwię krótkofalowcowi który kilka lat życia i własnych pieniędzy włożył w działania MASR. Rezygnacja z funkcji koordynatora MASR - sprzeciw wobec działania PZK
Moi drodzy, jak wiecie znaczna część realnie działających sieci SP EMCOM PZK (Małopolska, Podkarpacie, Jastrzębie-Śląsk, Wielkopolska, Dolny Śląsk, Mazowsze)
nie godzą się na obecne postępowanie PZK. To ponad 50% składu osobowego SP EMCOM PZK. To pokazuje, że mamy wspólne wartości i stawiamy na transparentność i poszanowanie członków organizacji. W świetle robienia z MASR kozła ofiarnego przez prezesa PZK za ujawnienie nagannych praktyk przy współpracy z WOT oraz całkowitego braku wzięcia przez PZK odpowiedzialności za zaakceptowane przez PZK postępowanie SP7WME, a także całkowitej niezdolność władz PZK do powiedzenia "przepraszam" (vide komunikat 19). Informuję Was, że z dniem dzisiejszym składam rezygnację z pełnienia funkcji koordynatora SP5MASR. Jest to mój osobisty protest przeciwko zwyczajom panującym w PZK. Pragnę też poinformować Was, że w kwestii współpracy PZK z WOT:
1. Nikt nie konsultował z SP EMCOM porozumienia z WOT vel notatki sporządzonej w imieniu SP EMCOM PZK przez SP7WME przy pełnej zgodzie PZK. Przynajmniej nikt nie przyznaje się do takiej konsultacji.
2. p.o. SP EMCOM nie udzielił kol. WME żadnych pełnomocnictw / zgody na powoływanie się na SP EMCOM PZK. Poinformował nas o tym na dedykowanej grupie mailowej SP EMCOM.
3. Prezes PZK w pełni świadomości zaakceptował dokument podpisany przez SP7WME, wiedząc, że nie jest on Prezesem SP EMCOM i nikt z SP EMCOM nie konsultował porozumienia z WOT.
4. SP7WME nie posiadał pisemnego upoważnienia do podpisywania porozumień, notatek itp. Jego jedyne, pisemne upoważnienie pozwala li tylko na prowadzenie rozmów. Zostało ono udostępnione przez SP2JMR. Żałosna próba zalegalizowania przez PZK samowoli kol. WME jest kolejnym przykładem oderwania władz PZK od realiów i pozostawania mentalnie w czasach PRL.
5. SP7WME nie jest koordynatorem łączności SP EMCOM (czyli prezesem) i podawanie się za niego uważam za celowe wprowadzanie w błąd WOT.
6. Jako członek PZK nie godzę się, aby PZK nie konsultowało ze swoimi członkami planów - de facto- militaryzacji.
7. Nie widzę sensu w dalszej współpracy z PZK i SP EMCOM PZK. Po ponad 20 latach patrzenia na powtarzające się wybryki PZK straciłem wiarę, że ta organizacja wyjdzie z epoki późnego Gierka.
8. Jako koordynator, członek PZK odmawiamy dalszego tłumaczenia się przed członkami Klubu SP5MASR za postępowanie PZK.
9. Nie będę też już nikogo powstrzymywał przed informowaniem odpowiednich władz o działaniach Związku budzących wątpliwości prawne. Przez 6 lat kierowania MASR musiałem to robić wielokrotnie.
10. Z końcem roku 2021 rezygnuję z członkostwa w PZK. Możliwość wysyłania i odbierania kart QSL przestała być dla mnie wartością mogącą przysłonić panujące w PZK zwyczaje. Nie będę swoim nazwiskiem firmował PZK i panujących tam: dziwnych interesów, braku transparentności, ignorancji, bezczelności i całkowitego braku poszanowania reguł i członków. Są, szanowne KC PZK rzeczy zwane zasadami i jest coś co nazywa się kręgosłupem moralnym. Wasz kręgosłup jest chory na skoliozę i nie chcecie się poddać leczeniu.
11. Na ręce Zarządu SP EMCOM PZK chcę wnieść wniosek o zastosowanie par 19/ Rozdział III regulaminu SP EMCOM PZK i wykluczenie z jego struktur kol. SP7WME.
Wygraliście, Towarzysze ! Radujcie się. Macie już jednego mniej, który patrzył Wam na ręce. EBM nie będzie już was nękał i stawał na drodze do korzyści płynących z wojskowej piersi. Nie chcę kierować siecią działającą na korzyść PZK, bo PZK nie działa na korzyść Emcomu i znacznej części krótkofalowców w Polsce. Dobrze wiemy ile dobrego PR przyniósł MASR dla PZK. Przy tym wszystkim prezes PZK w swoim oświadczeniu starał się zrobić z nas kozła ofiarnego, bo mieliśmy czelność przeciwstawić się patologii. Nie będę dalej działał na rzecz PZK i jego promocji. NAMAWIAM TEŻ INNYCH DO ZAPRZESTANIA I ODEJŚCIA Z PZK. Tylko odpływ finansów i członków sprawi, że PZKowscy towarzysze odkryją, że im dawno wyniesiono sztandar. Bawcie się, PZKowscy towarzysze sami. Róbcie sobie zjazdy, rąsie, klapy, buźki i medale oraz interesy z WOT. Dalej wyzywajcie tych, którzy odkrywają przed publiką wasze błędy jako "wrogów Polski" z "pejsbuka" i "Warszafki" (cytując jednego z działaczy wypowiadającego się o MASR po ujawnieniu przez nas nieprawidłowości).
Do PZK wstąpię ponownie jeśli zajdą w nim znaczne zmiany jakościowe.
Wszystkim członkom MASR dziękuję za wszystkie lata wspólnego działania. Osiągnęliśmy bardzo wiele i często robiliśmy rzeczy unikatowe w skali kraju. To wasza zasługa. Jesteście wspaniali i polskie krótkofalarstwo żyje dzięki takim ludziom jak wy. Tak samo dziękuję aktywnym sieciom EMCOM na terenie kraju, z którymi przez lata działaliśmy i osobiście dziękuję Michałowi SP9XWM i Maćkowi SP9MRN (chociaż nie jest w emcomie 😉 ) za wiele cenny rad i wiele pomocy. Z wieloma z was miałem ostre wymiany poglądów, ale dochodziliśmy do ładu i sensownego działania. Zrobiliśmy razem wiele udanych ćwiczeń i akcji. Dawaliście mi sporo motywacji. Dziękuję za to. Nie znikam z eteru 😉 Nadal będę członkiem MASR i nadal, w miarę możliwości, będę aktywny w działaniach EMCOM, ale już nie ze sztandarem PZK w dłoniach.
Na moją decyzję ma też wpływ sytuacja rodzinna i zmniejszenie się wolnego czasu na zaangażowanie godne koordynatora.
Teraz chyba pora na wybory. Może też i pora na całkowite odejście z PZK i stworzenie niezależnej organizacji? Są wśród nas ludzie ogarnięci w tych tematach.
Pozdrawiam Już zwykły członek SP5MASR
Maciek SQ5EBM
Jednocześnie, publicznie, proszę kol. SP2JMR i SP9HQJ o wykreślenie mojego pełnomocnictwa z akt PZK.

Egzaminy, rozmowy w UKE

KomunikatyWarszawa, 2021.05.11
Informacja po spotkaniu z Prezesem UKE w sprawie egzaminów na świadectwa operatorów urządzeń radiowych
W dniu 11.05 odbyło się ponad dwugodzinne spotkanie online z wiceprezesem UKE, Panem Krzysztofem Dylem, wicedyrektorką Departamentu Częstotliwości, Panią Wiolettą Pilipiec i naczelnikiem Wydziału Radiokomunikacji Morskiej, Lotniczej i Amatorskiej, Panem Markiem Otrębą, w sprawie egzaminów na świadectwa operatorów urządzeń radiowych. W spotkaniu z ramienia PZK wziął udział Mariusz Busiło SP5ITI, wiceprezes PZK. Na spotkaniu byli także przedstawiciele innych organizacji krótkofalarskich.
Celami PZK, przedstawionymi na spotkaniu jest:
w pierwszej kolejności wsparcie Prezesa UKE w niezwłocznym uruchomieniu egzaminów, na podstawie obowiązujących przepisów, najlepiej przed wakacjami,
udział w pracach nad docelowym modelem sposobu egzaminowania, w tym współpraca nad aktualizacją bazy pytań, modyfikacją przepisów i wprowadzeniem platformy egzaminowania zdalnego.
W ramach punktu pierwszego, PZK zadeklarowało chęć niezwłocznego zawarcia z Prezesem UKE porozumienia, w którym uregulowano by zasady kierowania społecznych egzaminatorów do Komisji powoływanej przez Prezesa UKE, sposobu organizacji sesji i sesji dodatkowych oraz kierowania i wyboru egzaminatorów na konkretne sesje egzaminacyjne, a także współpracy nad aktualizacją bazy pytań.
Przedstawiona koncepcja, rekomendowania osób do Komisji egzaminacyjnej, jako sposobu do szybkiego uruchomienia egzaminów znalazła wsparcie pozostałych organizacji krótkofalarskich obecnych na spotkaniu. Uznano, że to dobry sposób weryfikacji zdolności środowiska do współdziałania w organizacji egzaminów, a doświadczenie zdobyte po obu stronach powinno być wykorzystane przy budowaniu systemu docelowego.
Ważną kwestią otwartą pozostały kryteria wyboru społecznych egzaminatorów, którzy zgodnie z przepisami muszą spełnić wymagania w zakresie niezbędnych: wiedzy i umiejętności, a także nadzoru nad egzaminatorami przez organizacje kierujące danych egzaminatorów społecznych.
Pan Marek Otręba zaprosił do aktualizacji bazy pytań, zalecając oparcie ich na sylabusie CEPT.
PZK deklaruje, że może przedstawić Prezesowi UKE propozycję takiego porozumienia najdalej do poniedziałku, 17 maja, tak aby było możliwe zawarcie go jeszcze w maju. PZK zadeklarowała, że nie widzi przeszkód, aby ten projekt stanowił podstawę do zawarcia porozumień Prezesa UKE z innymi organizacjami.
Informację sporządził:
Mariusz Busiło SP5ITI
Wiceprezes PZK

Zaproszenie "Akcja Dyplomowa 2021"

ZapraszająJak co tydzień w każdy wtorek zachęcamy do udziału w "Akcji Dyplomowej 2021" organizowana przez Radomską Grupę Radiową.
Szczegóły na stronie
http://hf.radom.pl/
Jak pokazuje statystyka nasz klub na swoim koncie ma zapisane 26 punktów, większość dzięki koledze SP5L Edziowi. Pokażmy dziś w akcji na co nas stać, do usłyszenia już o 20:30 jak w każdy wtorek.

Zawody krajowe maj 2021

ZapraszająSerdecznie zachęcamy do udziału w zawodach krótkofalarskich.
Dla przypomnienia kilka dat o nadchodzących majowych zawodach.
Memoriał Janusza Twardzickiego
SP9DT-QRP 03:00 01.05.2021 - 04:59 01.05.2021
SP UKF Saturday Contest 14:00 01.05.2021-20:00 01.05.2021
Tydzień LOK i Żołnierza Polskiego
(CW/SSB) 15:00 01.05.2021 - 16:59 01.05.2021
(DIGI) 17:00 01.05.2021 - 17:59 01.05.2021
Zawody Strażackie o puchar PSP w Krakowie
05:00 02.05.2021 - 05:59 02.05.2021
Zawody Warszawskie - Konstytucji 3 Maja
(CW/SSB) 15:00 03.05.2021 - 16:59 03.05.2021
(DIGI) 17:00 03.05.2021 - 18:00 03.05.2021
SPAC - Zawody Aktywności
144 MHz 17:00 04.05.2021 - 21:00 04.05.2021
OMP ARKiL UKF 17:00 05.05.2021 - 18:59 05.05.2021
OMP ARKiL DIGI 15:00 06.05.2021 - 16:59 06.05.2021
PGA- TEST 06:00 08.05.2021 - 06:59 08.05.2021
Lubelski Maraton UKF 16:00 08.05.2021 - 16:59 08.05.2021
EUROPE DAY CONTEST 06:00 09.05.2021 - 06:59 09.05.2021
Zawody Dolnośląskie 15:00 09.05.2021 - 15:59 09.05.2021
Zawody Dolnośląskie UKF 16:00 09.05.2021 - 16:59 09.05.2021
SPAC- Zawody Aktywności
na 432 MHz 17:00 11.05.2021 - 21:00 11.05.2021
OMP ARKiL (CW/SSB) 15:00 13.05.2021 - 16:59 13.05.2021
SPAC - Zawody Aktywności
na 50 MHz 17:00 13.05.2021 - 21:0013.05.2021
Quo Vadis 06:00 15:05.2021 - 06:59 15.05.2021
Zawody Zamkowe 15:00 15.05.2021 - 18:00 15.05.2021
Noc Muzeów 16:00 16.05.2021 - 18:00 16.05.2021
SP UKF Activity Contest 07:00 16.05.2021 - 13:00 16.05.2021
SPAC Zawody Aktywności na 1,3 GHz 17:00 18.05.2021 - 21:00 18.05.2021
OMP ARKiL Tura III (FT8) 15:00 20.05.2021 - 17:00 20.05.2021
SPAC - Zawody Aktywności
na 70MHz 17:00 20.05.2021 - 21:00 20.05.2021
PGA-DIGI 06:00 22.05.2021 - 06:59 22.05.2021
SPAC - Zawody Aktywności
na 2,3 GHz 17:00 25.05.2021 - 21:00 25.05.2021

Zyczenia Swiąteczno-Noworoczne


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,
oraz udanego Nowego Roku 2021
życzy
Administrator

XXVI KZD PZK 2020
KZD PZK 2020 zwołany na dzień 12.12 2020 r. zakończony.

Obrady trwał od godziny 10:00 do godziny 20:30.

KZD PZK 2020 funkcjonował w trybie zdalnym, używano dwóch systemów - Microsoft TEAMS do komunikacji audio-wideo oraz SecretVote do głosowań.

Poza nielicznymi przypadkami słabego łącza delegata wszystko pozostałe działało super. Wcześniejsze ćwiczenia zaprocentowały!

XXVI KZD PZK przeszedł do historii.

Adam SQ5PET SK


Adam SQ5PET SK
Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Do Krainy Wiecznych DX-ów odszedł nagle nasz kolega Adam SQ5PET, aktywny członek klubu SP5MASR.
Pożegnanie 27.08 o godz. 17:00 w kaplicy ul. Fosa 19A.
Msza Pogrzebowa 28.08 o godz. 14:00 w Parafii św. Anny w Piasecznie pl. Piłsudskiego 10.

O Adasiu a tak naprawdę Wojtku dalszy ciąg w "Czytaj więcej."

28 Finał WOŚP

Koleżanki i koledzy,

Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie klubów SP5MASR i SP5POT będą grali z Orkiestrą w Pomiechówku, Górze Kalwarii i Radomiu. W eterze będzie można usłyszeć radiostację klubową SN28WOSP. Zapraszamy do łączności.

Do usłyszenia. SIEMA!Spotkanie Krótkofalowców "Królewskie Źródła"

W sobotę 9 listopada od godz. 10 organizatorzy zapraszają krótkofalowców oraz sympatyków łączności radiowych z rodzinami na XIII już spotkanie w "Królewskich Źródłach". Jak co roku będzie ognisko i wspaniała atmosfera.
Pamiętajcie - nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie.
Do zobaczenia.
Tu kilka zdjęć z Królewskich Źródeł:v/span>) Link (Naciśnij "link" a później 45 FOTO od Daniela SP5CWC)

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,818,513 Unikalnych wizyt